O blogu i autorce, czyli dlaczego Rodzynki Sułtańskie?

0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 Email -- 0 Flares ×

Cześć, jestem Małgorzata. W Turcji nie wierzą, że mamy w Polsce takie długie imiona, więc Gosia. Mieszkam w Turcji. Spokojnie, to nie koniec świata ;)

Skontaktuj się ze mną: RodzynekSultanski [@] gmail.com. Firmy i instytucje zainteresowane reklamą na blogu zapraszam na podstronę WSPÓŁPRACA.

O autorce

gosiagosiaJestem doktorantką na wydziale nauk o komunikacji Uniwersytetu w Kocaeli. Pracowałam jako dziennikarka, PRowiec, grafik, ale najwięcej frajdy sprawia mi odkrywanie różnic kulturowych i wzorów komunikacji. Staram się odnaleźć wspólne elementy w tym, co pozornie dzieli kultury. W Turcji łączę więc teorię z praktyką. Żyję między Turcją a Wielką Brytanią, gdzie prowadzę własne studio graficzne/brandingowe 7Million.

Prywatnie interesuję się etnografią, podróżami i designem. Lubię kicz, polskie góry, reklamy, sztukę ludową i smaczki międzykulturowości.

O blogu

RODZYNKINEW1Rodzynki Sułtańskie to blog o podróżach, życiu w Turcji, oswajaniu orientu. Często piszę też lekko o kuchni i podpatrzonych sposobach na zdrowie, bo nie samą Turcją człowiek żyje :). W kategorii „na marginesie” znajdują się felietony i komentarze, na tematy luźno związane z Turcją.

Blog powstał w 2012 roku. W czerwcu 2014 roku otrzymałam propozycję przeniesienia bloga na platformę blog.pl, wspieraną przez Onet. Blog został wyróżniony przeniesieniem do kategorii „znani blogują” w kategorii podróże. Przeniesienie bloga zaowocowało m.in. promocją wpisów na stronie głównej portalu Onet i wzrostem liczby odwiedzin.

Blog jest moim hobby, ale szybko stał się platformą współpracy z firmami, przyczynił się do mojego rozwoju zawodowego, zmotywował do szkolenia warsztatu pisarskiego, okazją do poznania wielu inspirujących ludzi – podróżników, blogerów, Polaków żyjących w Turcji.

Blog współpracuje z portalami: Onet, Blogerzy ze Świata,  Polskie Blogi Podróżnicze, Klub Polek na Obczyźnie. Występowałam też w programie Pytanie na Śniadanie TVP2. Więcej o współpracy na blogu tutaj.

Opisując swój blog po raz pierwszy, napisałam:

Kiedy pierwszy raz jechałam do Izmiru i zobaczyłam, jak całe zbocza wzniesień pokryte są płachtami, na których suszą się winogrona – pomyślałam, że jestem w zupełnie innym świecie. Czasem piszę tu, jak łatwo można się w Turcji zakochać. Czasem – jak łatwo przeklinać zatłoczone ulice, dolewanie jogurtu do każdego dania i fakt, że na balkonie nie można wywiesić majtek bez zgorszenia sąsiadów. Nie zawsze na poważnie, zwykle z dystansem, niekiedy z podejściem etnologicznym, a bywa, że kulinarnym. Najczęściej o Turcji, ale nie zabraknie też bliższych i dalszych podróży. O tym, że warto czasem wyjść z siebie i stanąć obok. Turcja to nie koniec świata.

 

facebook
google1
instagram

 

 

Na innych stronach / media / wyróżnienia

 

 


0 Flares Facebook 0 Twitter 0 Google+ 0 Pin It Share 0 Email -- 0 Flares ×